PWE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PWE

Türkiyenin en kaliteli ve en iyi RPG'sine hoşgeldiniz. Sevdiğiniz karakterin kariyerini yönetmenin keyfini çıkarın.

AnasayfaGiriş yapKayıt Ol

bir tarih çöküyor azizim

+8
Oberyn Martell
Mamy D Way
leo
Achilles
The Charismatic Enigma
The Brahma Bull
Klaus Meine
Ace of Diamonds
12 posters
YazarMesaj
Ace of Diamonds
Emekli
Emekli
Ace of Diamonds

REP Puanı : 53

bir tarih çöküyor azizim Empty
MesajKonu: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 18:06

beyler sa, böyle veda yazılarında falan pek iyi değilimdir. aklımdan geçenlerin sadece %10'unu yazabilirim ama bir denemekte fayda var, öyle kuru kuru gitmek olmazdı.

wrestlemania ii son şovumdu. hem karakterler hem de senaryo ekibi olarak. bu ekiple ve tüm üyelerle rpg yapmak çok eğlenceli olsa da odaklanmam gereken kendi bir hayatım var ve uzun süredir gereken özeni gösteremediğimi düşünüyorum. uzun bir zaman sonra da düzgün uyku çekmek istememin de etkisi var tabi bu ayrılma kararımda.

dolu dolu 11 ay geçirdim, 2016 ocağından beri. yazarken veya oynarken en keyif aldığım pwe dönemi bu dönem oldu. zaten eski pwelerde siklenmeyen biri olduğumun hikayesini ağzımdan 172381723 kere dinlemişsinizdir.

11 ayda da yapabileceğim hemen hemen her şeyi yaptığımı düşünüyorum. senaryolar, maçlar, promolar falan açısından. daha fazla devam etmemin anlamı yok benim açımdan, hayatım zaten bozukken burada muazzam bir şovun ardından senaristliğe devam edersem bu sadece güzel bir şeyi ekşitmek ve bozmak olur. 

tamamen pwe ile bağlarımı koparacağım anlamına gelmliyor bu. belki günün birinde oyuncu olarak geri dönerim. emircan işleri mahvetmezse senaryo ekibine dönmeyeceğim, bu kesin kararım. tahmin edebileceğinizden kat kat daha yorucu bir iş bu. 

evet, işin zorlu, yorucu ve sitemkar kısmını geçelim ve iyi tarafına gelelim. o kadar verdiğiniz emek, takdir edildiği zaman muhteşem hissettiriyor. decimation, survivor series, rumble ve wrestlemania gibi şovlar bu açıdan harikaydı.

ilk teşekkürlerimi berkay altay'a etmek istiyorum. siteyi yeniden açtı. o olmasaydı tüm bu şeyleri yaşayamazdık

ilk olmasa da en büyük teşekkürler alper vural'a. 11 ay boyunca siteye benden çok emeği dokundu kendisinin, her şeyi emanet edebileceğimiz bir adamdı.

emircan gavadına teşekkür edelim de ağlamasın. o mitb'i vermeme kararı hala yanlış olsa da o karar olmasa rpg'ye el koyamazdım. o yüzden sağolasın emircan.

hakan tam bir görev adamıydı. ona da çok teşekkürler.

çetin harikaydı. r-evolutio-n promomuza cm punk olarak geldiği günden beri kendini o kadar geliştirdi ki. zaten rpg'nin iyi yanı milletin kendini geliştirerek yükselmesini izlemek. adam ayriyetten bookerlık yaptı, şov bile yazdı. hakkı kolay kolay ödenmez.

çetin'den daha çok gelişen tek isim oktay'dı. o da rpg'mize hem mizahi yönden hem promo yönünden hem de şovlara yorum yönünden bir çok kişinin yapamayacağı bir katkı sağladı. wm'de kaybetmiş olsa bile rpg tarihinin en uzun reignini yaptı. seviyoruz seni oktay <3

bu rpg'de konuşması en zevkli adamlardan biri olan birhana çok thx. o da her bir şeyi yapan adamlar listesinde. ilk grand slam şampiyonumuz ayrıca.

kimliği hakkında binbir çeşit fikir üretilmiş the chosen one, can'a teşekkürler. adama benim fakem dendi, emircanın fakesi dendi. senaryo konusunda her zaman güvenebileceğimiz adamdı, istikrarın önde gelen isimlerindendi. (offf cümleye bak ıslandım)

mert lakot'a teşekkürler. rpg'nin en iyi isimlerindendi, hak etmediği hiç bir başarı veya push almadı. yeri geldi promolarıyla beni bile şaşırttı. umarım ben gidince de hak ettiği pushu alır.

sürpriz isimlerden kaan var. ne yalan söyleyeyim imla dolayısıyla ilk başta adamın promolarını okumuyordum bile. bir gün okuyayım dedim ve ciddi ciddi beğendim. bir kaç kere quit atmaya çalıştı ama severiz keratayı, rpg'nin omurgası olan isimlerdendi kaan.

veteranlardan utku doğan var teşekkür edilmesi gereken. promolarında her türlü duruma uyum sağlayabilme yeteneği sayesinde yükseldi. veteran belli ediyor kendini. 

dünya üzerindeki 1 numaralı tye dillinger hayranı tayfun var. görev adamı tabirinin sözlükteki karşılığıdır o. kendisi üniversiteden eski bir arkadaş olur. kendisi gerçek bir rpg oyuncusu olmak yerine bizim direktiflerimizi takip etti. yeri geldi promolarında sarhoş oldu, yeri geldi kofi kingston'dan cacık yaptı. jeff al dedik jeff aldı. kane al dedik kane aldı (ama promo kesmedi). kıscası en güvenilir adamlardan biriydi, eyvallah ona da.

eminim teşekkür etmeyi unuttuğum daha bir çok isim var. kendilerini kötü hissetmesinler çünkü benim gözümde bu çorbada tuzu olan herkes bir teşekkürü hak etmiştir. bu güzel tecrübe için hepinize teşekkürler. çok bir pişmanlığım olmadı. mitb olayı, adam gibi balor oynayamamak ve massacre club belgeselini devam ettirmemek dışında hiç bir pişmanlığım yoktu. 

umarım rpg benden sonra da işlemeye devam eder. bu kadar getirdik, sırf bir kişinin yokluğu ne moralinizi bozsun ne de rpg'nin işleyişini. eminim benden sonra da güzel şovlar yazmaya devam edecekler. belki günün birinde geri döner ve yapmadığım şeyleri tamamlarım, belki sadece şovlarda aktif olup yorum atarım ama o zamana kadar benden bu kadar. çok teşekkürler yeniden herkese.
Klaus Meine
Emekli
Emekli
Klaus Meine

REP Puanı : 34

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 18:15

emircan gavadına teşekkür edelim de ağlamasın. o mitb'i vermeme kararı hala yanlış olsa da o karar olmasa rpg'ye el koyamazdım. o yüzden sağolasın emircan.

karakterini sikim. Very Happy 
The Brahma Bull
Main Eventer
Main Eventer
The Brahma Bull

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 18:16

Crying or Very sad
The Brahma Bull
Main Eventer
Main Eventer
The Brahma Bull

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 18:20

Emeğin tartışılmaz reis. Saygı duyuyorum ve minnettarım.  cheers
Ace of Diamonds
Emekli
Emekli
Ace of Diamonds

REP Puanı : 53

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 18:23

Symbol Of Hatred demiş ki:

karakterini sikim. Very Happy 
bak hala ağlıyor amk
The Charismatic Enigma
Süper Moderatör
Süper Moderatör
The Charismatic Enigma

REP Puanı : 28

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 18:29

Duygulandırdı. Ben de emeklerin için çok teşekkür ediyorum Emre. Yaptıkların hiç bir şekilde göz ardı edilemez ve ne kadar teşekkür edilirse az kalır.

Senarist ekipte beraber olduğumuz uzun süre boyunca çoğu şey zaten açıktaydı. Ben de kendi hayatımdan çok fedakarlık ediyordum. Tabi ki en çok da sen. Ekipte olmayan arkadaşlar bilmez ama Emre işini garantiye almak için şovun büyük kısmını oturur sabaha kadar yazar, yarım yamalak uyku ile işe gider.

Ki işi de basit değil hani. Genel olarak masa başında olsa da foruma çok vakit ayırırdı. Senaryo üretmek ve şov planlamak kolay değildir, bunu herkes bilir, bazıları onlardan daha fazla bilir. Emre'nin işi çok daha zordu çünkü site 2016'da açıldığından beri ekipte değişiklik oldu ama Emre ekipte kaldı ve baş senarist görevini en çok o götürdü. Her üyemiz aktif olmasa da hemen hemen hepsine bir hikaye yaratmak da kolay olmuyordu. Bence en zor görev de oydu, karakterlere hikaye yaratma.

Forumda ilk kez Hakan ile forum hakkında ciddi bir konuşma yaptığımda tek isteğim bu forumu olduğundan daha iyi bir yere getirmekti. Benim amacım buydu ve bunu da yerine hep beraber getirdik. Bunu yapmak için bana fırsat verenlere de teşekkür ediyorum. Moderatör alımı kapalı iken Hakan'a rica ettim ve Deneme Moderatör oldum. Sonra moderatör oldum ve o sıra senarist ekibe biri lazımdı. Çetin bana bunu söyledi ve düşünür müsün dedi. Kararsızdım ama Çetin beni ikna etti ve ekibe girdim. Emre da bana yapmak istediğim bir çok şeyi yapma fırsatını verdi. Hep beraber bu forumu iyi bir yere getirdik.

Ben de sana bir kez daha teşekkür ederim. Promolarım çok iyi değildi ama benden iyi promo kesenlerden öğrenerek kendimi geliştirdim. Senarist ekibinde de bana çok yardımın dokundu, foruma ilk katıldığımda sende ekipte olacaksın, maç yazacak, senaryo yaratacak ve hatta bir şov sende olacak desen inanmazdım. Son bir kez daha teşekkür ediyorum ve hayatında istediklerine ulaşacağını düşünüyorum. Umarım aralarda seni görürüz.
Achilles
Main Eventer
Main Eventer
Achilles

REP Puanı : 32

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 18:35

Üzdü. Ama dediği gibi hayatımızın düzeni ve biseyleri yoluna koyma işi gerçekten sıkıntı. Üniversite son sınıf öğrencisi olarak geleceğim açısından düşününce , anlayabiliyor, hak veriyorum.

Bana büyük katkısı olan birisin. Bende here için teşekkür ediyorum. Geri döneceğin günü bekliyorum.
leo
Admin
Admin
leo

REP Puanı : 30

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 19:48

Bu zor görevde görevini layığıyla yaptığın için tebrikten çok teşekkür ediyorum.Umarım hayatında başarılı olursun.Emeklerin için sağol.
Mamy D Way
Co Admin
Co Admin
Mamy D Way

REP Puanı : 17

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 19:53

Usta valla görevini en iyi şekilde yaptın , yeri geldi uykusuz kalıp rpgye emek verdin , sistemi kurdun bizde kaymağını yiyoruz.Tekrardan emeklerin için teşekkürler.
Oberyn Martell
Main Eventer
Main Eventer
Oberyn Martell

REP Puanı : 32

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 21:22

Reis şunu itiraf etmeliyim ki Promo bazında üstüme kat kat koyduğum bir yerdi bu site ve bunu başarmamın, gün geçtikçe promolarımın daha iyi olmasındaki en büyük etken sensin diyebilirim. Koskoca adamsın, istersen uğraşmaz idin ama ne acılar çektiğini az çok biliyorum çünkü arada bir bana patlıyordun "bitmiyor amına kodumun maçı" gibi gibi...

Geceleri uyumayıp 60 dakikalık Iron Man maçları bookladığını ve aynı şekilde göze uyku almadan senaryo türeten onları geliştiren biriydin ve senaryolarını da hep sevdim zaten. O yüzden bir kez olsun kaybettiğimde çıkıp birilerine söz söylemedim. Kaybetmeyi de bilmek lazım. (Sonuncusu hariç.)

Gerek RPG oyuncusu olarak gerek başsorumlusu olarak görevlerini layığı ile yerine getirdiğini düşünüyorum ben. Yazılan şovlar, Special Eventlar ve oyuncu olarak çıkarttığın feudlar... 

Kanımca PWE'nin en sağlam çekişmesi olan destansı Seth Rollins vs Dean Ambrose dan bahsediyorum evet.

Şu an senarist ekip ne durumda bilmiyorum ben yine de senin kafandan çıkan senaryoları arayacağımı düşünüyorum. (darılmaca yok gençler)

Ha bu arada, de gün gelecek yine adaletin kalkanı mermi yağmurundan herkesi korumak için devreye girecek ve aynı safta yine oynayacağız, affetmem. Little bro Seth.

Kendine iyi bak kendını pushlayan admın
Seferoğlu Suphi
Main Eventer
Main Eventer
Seferoğlu Suphi

REP Puanı : 4

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptyPtsi 07 Kas. 2016, 22:58

Ne diyebilirim? Façan yansın kaarşim. (NEW'İM AQ NE DİYEYİM) Emre api önüm açıkmıdır sence ?
The King Of Spear
Main Eventer
Main Eventer
The King Of Spear

REP Puanı : 3

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptySalı 08 Kas. 2016, 01:45

Özleneceksin reyiz. PWF ile kaliteni belli etmişken PWE ile bu kaliteni taçlandırdın. Umarım en kısa zamanda işlerin yoluna girer ve return'ünü görürüz.
The Chosen One
Main Eventer
Main Eventer
The Chosen One

REP Puanı : 8

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptySalı 08 Kas. 2016, 17:08

KANKA ŞİMDİ SETH ROLLINS BOŞA MI ÇIKIYO

Valla ne diyim aga ben de diyordum Emircan'dan duyduğum kadarıyla o kadar işi nasıl aynı anda yapabiliyorsun diye hayret ediyordum. Muslera gibi adamsın aq. Ayrıca maçları ve şovları en güzel ve en okunabilir olarak sen bookluyordun, onun farkı hep belli olurdu. Bunun da ayrıca eksiğini göreceğiz. İş, okul vs. neyse önceliğimiz olmalı o yüzden kimse de senin bu isteğine karşı çıkamaz yane. Düşünsenize lan promo kescez diye devamsızlıktan kalıyoz aq. Thx biraderim eyw biraderim. Bundan sonra da zaten Rollins'i kimse almaya cesaret edemez diye düşünüyorum. Yolun açık olsun aga ne diyim
Rawe
Main Eventer
Main Eventer

REP Puanı : 9

MesajKonu: Geri: bir tarih çöküyor azizim   bir tarih çöküyor azizim EmptySalı 08 Kas. 2016, 19:42

İlk geldiğim ayda ekibe sorularınız adlı başlık açılmıştı. ''Şuan RPG'de en çok beğendiğin adamlar kim'' sorusuna daha 2-3 promo kesmeme rağmen beni de eklemiştin. O andan itibaren bi çekim oldu aramızda. Zamanla da sabahlara kadar yaptığımız konuşmalarla çok samimi olduk. Beraber yabancı forumlarda RPG'lere başladık. Saykodeli RPG'lerde promoları okuduk. Başka yerlerde beraber bulunduk. Beraber heyecanlandık ve eğlendik bir bakıma. Sanki bir sonmuş gibi yazdım, garip oldu. Neyse seviliyorsun canım. EDS SİKER

(anamı değil)

bir tarih çöküyor azizim
1 sayfadaki 1 sayfası