PWE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PWE

Türkiyenin en kaliteli ve en iyi RPG'sine hoşgeldiniz. Sevdiğiniz karakterin kariyerini yönetmenin keyfini çıkarın.

AnasayfaGiriş yapKayıt Ol

Triple H Röportaj

YazarMesaj
Texas Rattlesnake
Main Eventer
Main Eventer
Texas Rattlesnake

REP Puanı : 29

Triple H Röportaj Empty
MesajKonu: Triple H Röportaj   Triple H Röportaj EmptyC.tesi 13 Ağus. 2016, 17:23

Geçtiğimiz günlerde WWE'de yeni bir çağın başlangıcı maksadında ESPN ile röportaj gerçekleştiren Triple H, squash maçları, 50/50 booking sistemi, Braun Strowman gibi yeni isimler hakkında konuşmuş. Konuyla ilgili Triple H şunları söylemiş:

50/50 Booking Sistemi: “Bu sadece bir terim. İnsanların dışarıya bir takım laflar sızdırmasına yönelik bir terim. Birileri ayrıldığında, 'Pekâlâ, sadece insanları 50/50 booking sistemiyle şirkete alamazsınız' diyorlar. Her zaman söylerim, 'Ah, üzgünüm, yer aldıkları konumda nasıl ilerlediklerine dair bilginiz var mı? Çünkü dışarıdan bakıldığında herkes işini iyi yapıyor gibi görünüyor, ancak durumlar sanıldığı gibi değil.' tarihin en büyük WrestleMania'sını gerçekleştirdik. İnsanların reytinglerin düşmesi ve bunun gibi şeylerle ilgili tokatlayıcı konuşmalarını da görüyorum. Ancak yaptığımız her işte dinamik hareket ettiğimizin farkında değiller ve bundan anlamıyorlar. Gerçekten anlamıyorlar. Bilgisayarın başına oturuyorlar, interneti açıyorlar ve bir şey okuyorlar, sonrasında hemen kendi bakış açısıyla olaya müdahale edip ben bilirim havasına giriyorlar.”

Braun Strowman'ın Aldığı Push: “Braun Strowman'ı sıfırladık gibi bir şey oldu. Kimliğini, canlandırdığı karakteri ve kişiliğini sıfırladık. Bu yüzden onun hakkında daha fazla bilgi edinmek istemeniz ve onun için böyle hissetmeniz normal. Aynı şeyler Nia Jax ve ana kadroya debut gerçekleştiren diğer kişiler içinde geçerli. NXT'de senaryo yazarken, asla şöyle hareket etmedim, 'Daha çok olaylar yaratmam, daha çok maçlar yaptırmam gerekiyor' onlara sadece kendilerini geliştirmeleri için bu türden maçlar verirdim. Yapmak istediğim şey kesinlikle bu değildi. Onlara bu türden maçlar veriyordum ki, kişiliklerinin farklı bir bölümünü görebiliyordum. Misal, [Shinsuke] Nakamura'ya NXT'de kendisini geliştirmesine yönelik bir maç versem, onu işin eğlence kısmına çıkartabilirdim, o da bulunduğu şuan ki konumda olamaz ve Samoa Joe ile güreşemezdi. Fakat şuan Nakamura'yı karışık kullanıyorum ve onun farklı bir yanını görmek istiyorum. Ona senaryolarda gördüğünüz üzere farklı şeyler veriyorum ve farklı bir tarafı ve kişiliği var mı bana göstermesini istiyorum.”

WWE'nin Son Zamanlarda Gelişmeye Yönelik (Squash) Maçlar Yapması: “Her zaman böyle maçlar olabilir. Bu tür maçlarla güreşçilerin kişiliklerini yakından görmeye çalışıyoruz. Çünkü ekseriya, insanlar güzel güreş maçlarını takdir ediyorlar, ancak insanlar güreşçileri umursamıyorsa, insanlar iki güreşçi arasındaki senaryoyu umursamıyorsa, iki güreşçinin karşılaştığı maçı da umursamıyor. Tam insanların istediklerine göre bir şey hazırlanırsa olayın sonunda şöyle demeye başlıyorlar, 'Vay canına! Gerçekten heyecan verici olaylar döndü dostum, gerçekten çılgınca şeyler yaptılar. O güreşçinin adını hatırlayamasam da, çok çılgın hareketler sergiledi.' Maçları güzel kılmak için başta senaryo harika olacak ve senaryo içerisinde yer alan güreşçiler olağanüstü hareketlere imza atacaklar işte o zaman maçlar güzel oluyor. Senaryonun içeriği zenginse, senaryo içerisinde yer alan karakterler zenginse, senaryo ile ilişkili güzel sonuçlar elde ederler. Dediğim gibi, karakterler ve senaryo çok iyi olursa insanlar da mest olur. Günümüz şovlarında yer alan gelişimsel maçlar, benim açımdan, güreşçilerin kişiliklerini yakından görmek için tasarlanan maçlardır. Bir güreşçiye canlandıracağı karakteri verir ve güreşmesi için ringe yollarsın, herkes der, 'Evet, o diğer zavallıyı yenmek için buraya geldi' ancak benim için önemli olan o güreşçinin o adamı yeneceği değil, ringde ne yapacağı, neler sergileyeceğidir. Üzerine bir senaryo kurarız ve ringde yapacağı hareketleri ona veririz, sonrasında bu adamın neler yapacağını ben dahil herkes görmek ister, ne tür bir güreş tarzında güreşip ne yapacağını görmek isteriz. Ama açık konuşmak gerekirse, bir güreşçinin karizması yoksa, birkaç hareket sergileyip bu hareketleri başarılı yapamıyor ve satamıyorsa, yeterli kişiliği o kişide göremezsem, ben o güreşçiye güreşçi demem ve o güreşçiyi umuruma bile takmam. Biz dünya çapında bir markayız ve doğal olarak bizim çatımız altında güreşen isimlerde dünya çapındaki diğer güreşçilerden daha iyi olacak. İlk güreşe başladığı şirket bizi ilgilendirmez, orada da iyi olabilir ancak WWE'de en iyisi olmak zorunda.”

Triple H Röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Lana Röportaj
» Drew McIntyre Röportaj
» Shawn Michaels Roportaj
» Dolph Ziggler Röportaj
» Kevin Owens Röportaj